Новини
Користувач
Пароль
Реєстрація
Зворотній зв’язок
Інструкція
Для учнів
Для вчителів
.
Як ви використовуєте Інтернет у навчанні?
шукаю потрібну інформацію
користуюсь перекладачем
спілкуюсь на форумах
проходжу онлайн-тестування
Сьогодні вже важко уявити проблему перенесення та зберігання файлів. Робота з великою кількістю файлів, обсяг яких у свою чергу є чималим, неможлива без програм- архіваторів, які дозволяють правильно організувати передачу даних. На сьогоднішній день існує ціле розмаїття програм для стиснення файлів. Для того, щоб вибрати потрібну програму для створення архівів, необхідно розглянути історію появи даних програм, основні формати і можливості архіваторів та розібратися в суті роботи даних програм.
Що значить архіватор?
Визначення архіватора напрошується само собою: архіватор - це програмний продукт, що дозволяє об'єднати декілька файлів в один архів, а також дозволяє змінювати шляхом стиснення розмір архіву.
Але дане визначення буде не повним, якщо не розібратися з сутністю самого процесу стиснення. Стиснення - це процес перекодування інформації, в результаті якого зменшується обсяг файлу. Зустрічаються також такі назви даного процесу як кодування, компресія, упаковка і відповідно зворотні даними процеси: декодування, декомпресія і розпаковування.
Робота архіваторів заснована на тому факті, що кожен файл містить «зайву» інформацію, тобто в ньому можна знайти багато повторів однієї і тієї ж інформації. Особливо наочно це проявляється в текстових даних, де може зустрічатися декілька повторів одного і того ж слова, словосполучення або навіть цілої фрази. Програма-архіватор фіксує не тільки повторення слів, але також одних і тих же складів в різних словах.
Якщо говорити про теоретичну базу створення різних методів кодування та декодування інформації, то варто відзначити особливу важливість теорії інформації, відгалуження теорії ймовірності та математичної статистики. Зокрема, вплив надали такі сфери знання як алгоритмічні теорія інформації, криптографія і теорія кодування. Тому зародження теорії компресії та втілення її в конкретних продуктах пов'язано з ім'ям Клайд Скеннона, ще в середині двадцятого століття опублікував безліч робіт з даної теми.
Повернутись