Новини
Користувач
Пароль
Реєстрація
Зворотній зв’язок
Інструкція
Для учнів
Для вчителів
.
Як ви використовуєте Інтернет у навчанні?
шукаю потрібну інформацію
користуюсь перекладачем
спілкуюсь на форумах
проходжу онлайн-тестування
Антивірусні програми
Для виявлення, видалення і захисту від комп'ютерних вірусів розроблені спеціальні програми, які дозволяють виявляти і знищувати віруси. Такі програми називаються антивірусними.
Антивірусна програма порівнює коди програм з відомими їй вірусами, які зберігаються в її базі даних. Оновлення бази - 2 рази на місяць (не рідше ніж 1 раз на 3 місяці).
Для виявлення та знищення комп'ютерних вірусів використовують антивірусні програми. Всі вони поділяються на чотири великі групи: ревізори, детектори, лікарі, фільтри.
Найпоширенішими є: антивірус Касперського, Nod32, Panda Antivirus, AVIRA, AVG, AVP, Norton Antivirus та інші.

Типи антивірусних програм
Детектори (сканери)
Виявляють файли, заражені одним Із відомих вірусів. Їх метою є постановка діагнозу, лікуванням буде займатися інша антивірусна програма або професійний програміст - «вірусолог»;
Лікарі (фаги)
Лікують заражені програми або диски, вилучаючи із заражених програм код вірусу, тобто відновлюють програму в тому стані, в якому вона була до зараження вірусом
Ревізори
Спочатку запам'ятовують відомості про стан програм і системних областей дисків, а після цього порівнюють їхній стан з початковим. При виявленні невідповідності повідомляють про неї
Фільтри
Завантажуються резидентно в оперативну пам'ять, перехоплюють ті звернення до системи, що використовуються вірусами для розмноження і нанесення шкоди, і повідомляють про них.

Охоронці
Резидентні програми, постійно знаходяться у пам'яті комп'ютера і контролюють усі операції;
Вакцини використовуються для обробки файлів і завантажувальних секторів з метою запобігання зараженню відомими вірусами.
Повернутись