Новини
Користувач
Пароль
Реєстрація
Зворотній зв’язок
Інструкція
Для учнів
Для вчителів
.
Як ви використовуєте Інтернет у навчанні?
шукаю потрібну інформацію
користуюсь перекладачем
спілкуюсь на форумах
проходжу онлайн-тестування
Компанія Panda Software опублікувала список найцікавіших вірусів року.
У цьому жартівливому списку кожен з вірусів став кращим у своїй номінації.
Мораліст. Ця нагорода дісталася шпигунській програмі Zcodec, яка, зокрема, спостерігала за тим, відвідує чи користувач певні сторінки з порнографічним змістом. Можливо, це був просто спосіб визначення, чи є користувач частим відвідувачем цих сторінок, щоб відправляти персоналізовану рекламу.
Найгірший кандидат. Черв'як Eliles. A запам'ятався тим, що розсилав резюме. Здається, що в нього мало впевненості у власній перспективі на отримання роботи.
Аматор сенсацій. Вірусом, який проходив по електронній пошті з найбільш сенсаційним заголовком, став Nuwar.A. Він оголошував про початок третьої світової війни.
Найживучіший. Кажуть, що все хороше коли-небудь закінчується. Шкода, що цей вислів не чули творці черв'яків Spamta. В іншому випадку вони припинили б розсилати хвилю за хвилею майже ідентичних версій цього шкідливого коду.
Борець з конкурентами. Шпигунська програма Popuper прославилась тим, що після установки на ПК запускала піратську версію відомого антивіруса, що давало їй можливість видалити з комп'ютера суперників.
Найдивакуватіший. Шкідливий код BarcPhish.HTML запам'ятався тим, що збирав дуже багато конфіденційних даних користувача. Крім номерів кредитних карток і даних для доступу до рахунків, цей шкідливий модуль також збирав відомості про дату закінчення терміну дії карток, прізвища, номери рахунків і т.д. Схоже, що його автор вирішив, що "краще занадто багато, ніж занадто мало ..."
Допитливий шпигун. У цій номінації переміг черв'як WebMic.A, який може записувати звуки та зображення з допомогою підключених до комп'ютера мікрофону і веб-камери.
Пустун. Черв’як Nedro.B не ховається, як деякі шкідливі програми, а починає пустувати. Зокрема, змінювати значки, блокувати доступ до утиліт, приховувати розширення файлів, видаляти записи з меню "Пуск" ... тобто, створювати хаос.
Найстарший. Схоже, що все ще існують творці ретро-вірусів. Хто б не створив черв’яка DarkFloppy.A, ймовірно він не чув про електронної пошти, системи миттєвих повідомлень, оскільки вирішив поширювати свій шкідливий код через ... флоппі диски. Важко уявити собі масовану епідемію цього вірусу, чи не так?
Найбрехливіший. Модуль SafetyBar видає себе за програму, що пропонує інформацію з безпеки та завантаження антишпіонских програм. Однак після завантаження, ці програми попереджують користувача про зараження його комп'ютера неіснуючими загрозами.
Незважаючи на те, що деякі з цих шкідливих кодів можуть видатися цікавими і навіть кумедними, користувачам слід триматися подалі від них або будь-яких інших загроз. Найкраще, якщо ви будете дізнаватися про віруси тільки з новин, і аж ніяк не через проникнення на ваш комп'ютер.
Повернутись