Новини
Користувач
Пароль
Реєстрація
Зворотній зв’язок
Інструкція
Для учнів
Для вчителів
.
Як ви використовуєте Інтернет у навчанні?
шукаю потрібну інформацію
користуюсь перекладачем
спілкуюсь на форумах
проходжу онлайн-тестування
Історія створення Новоросійського університету1 вересня 1900р. за старим стилем в житті Одеси відбулася значна подія, яка залишила помітний слід в історії медичної освіти України і на багато років визначила її перспективу – було відкрито медичний факультет Новоросійського університету.

Факультет мав блискучі перспективи, тому що в ньму працювали видатні, всесвітньо відомі вчені. До відкриття факультету було завершено будівництво основних корпусів та клінік,які споруджувались за останнім словом будівельного та архітектурного мистецтва. За загальним визнанням цей факультет був найпрестижнішим та найоснащенішим медичним навчальним закладом Росії тих часів.

Проте цей вдалий старт було призупинено війною Росії з Японією, революційними подіями 1905-1907 р.р., першою світовою війною 1914-1918 р.р., жовтневим переворотом 1917р., та громадянською війною. Мав сплинути час, аби після зруйнування старої системи вищої школи на нових засадах почав здійснюватись її повільний підйом. Однак те позитивне, що було закладене ще в дореволюційні часи,скоро почало давати плоди.

1922р. Медичний факультет Новоросійського університету було реформовано в самостійний вищий навчальний заклад – медичний інститут, який знов перетворився в провідний ВНЗ півдня країни.

У 20-ті роки минулого сторіччя активно формуються і розвиваються основні наукові школи, які принесли Одеському медичному інституту всесвітню славу. Це – одеська терапевтична школа, заснована учнями С.П.Боткіна – професорами С.В.Левашовим та П.О.Вальтером, їх продовжувачами стали Л.П.Дмитренко, М.Д.Стражеско, Ф.Г Яновський, М.О.Ясиновський. В цей час плідно розвивається одеська офтальмологічна школа, одним із засновників якої був професор С.С.Головін. Подальше її становлення та всесвітня відомість пов’язані з ім’ям академіка В.П.Філатова.

Ще в дореволюційні часи зароджується всесвітньо відома школа патологів, засновником якої був перший декан Медичного факультету В.В.Підвисоцький. Його найближчими помічниками та учнями були О.О Богомолець і Д.К.Заболотний, які пізніше очолили Академію Наук України. Одночасно формується крупна наукова школа вченого – патолога В.В.Вороніна. На його ідеях формувались майбутні видатні вчені В.П.Філатов , Л.П.Дмитренко, С.І Вінокуров, Л.О.Черкес, М.О.Ясиновський, В.К.Жгенті та ін. Не можна не згадати когорту відомих морфологів – професорів М.К.Лисьонкова, М.С.Кондрат’єва, Ф.А.Волинського, В.І.Бушковича та ін. Їх оригінальні роботи отримали визнання в усьому світі.
Повернутись