Новини
Користувач
Пароль
Реєстрація
Зворотній зв’язок
Інструкція
Для учнів
Для вчителів
.
Як ви використовуєте Інтернет у навчанні?
шукаю потрібну інформацію
користуюсь перекладачем
спілкуюсь на форумах
проходжу онлайн-тестування


Київський Національний Університет імені Тараса Шевченка - один з найстаріших і найбільших учбових закладів України. Заснований в 1834 році, університет пройшов великий і складний шлях, зробив неоцінимий внесок в розвиток духовності України. За 170 років свого існування він став осередком, де вирощуються передові ідеї, і готується національна інтелігенція, де володарює волелюбний дух і боротьба українського народу на досягнення своїх попередників. За роки свого існування університет підготував понад 300 тис. фахівців і понад 25 тис. кандидатів і докторів наук.

Відкриттю університету, створенню передумов для його успішної діяльності передувала двохсотрічна історія Києво-могилянської академії, заснованої 1632 р. Це було перший вищий учбовий заклад в Україні, де вчилися і працювали видатні діячі української просвіти - Григорій Сковорода, Феофан Прокоповіч, Мелетій Смотріцький і ін. 8 листопада 1833 р. з'явився указ царя Миколи І про відкриття в Києві "Імператорського університету св. Владимира”. 15 липня 1834 р. Київський університет прийняв в свої стіни перших 62 студенти. А факультет був одним - філософський з двома відділеннями - історико-філологічним і фізико-математичним. У 1835 р. відкрито юридичний, а в 1841 р.
- медичний факультет. Філософський факультет з часом розділився на два самостійні факультети. У такому складі університет працював до 1917 р.

Першим ректором університету став професор Московського університету М.А. Максимович - видатний учений, історик, фольклорист і мовознавець, близький друг Н. В. Гоголя і Т. Р. Шевченка. У 1837-42 р. був споруджений будинок університету за проектом відомого професора архітектури Петербурзької Академії мистецтв В.И. Беретті в стилі російського класицизму.


В 40-і роки XIX ст. як вчитель малювання в університеті працював Т. Р. Шевченка. Проте за участь в революційному нелегальному кружку його разом з однодумцями заарештували.

В 1918 р., восени університет захлеснув рух студентів-більшовиків, які відстоюють справу пролетарської революції, і тоді ж університет був закритий.

Початком нового періоду життя університету стало 29 березня 1919 р. По вказівці керівництва УРСР був створений інститут комісарів вузів, з 23 квітня 1919 р. став офіційно називатися Київським університетом.
Повернутись