Новини
Користувач
Пароль
Реєстрація

Купити ноутбук для учнів

Зворотній зв’язок
Інструкція
Для учнів
Для вчителів
.
Як ви використовуєте Інтернет у навчанні?
шукаю потрібну інформацію
користуюсь перекладачем
спілкуюсь на форумах
проходжу онлайн-тестування
Стартувала підготовка до зовнішнього незалежного оцінювання 2011 року. Як і торік, тестування відбудеться в червні, уже після закінчення навчального процесу в школі, тобто оцінка за тест не впливатиме на оцінку за курс середньої школи. Реєстрація учасників пройде з 15 грудня 2010 року по 28 лютого 2011-го.
ЗНО-2011 року зазнало деяких змін та новацій, про них детальніше газета "Галичина" розмовляє з директором Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти Богданом ТОМЕНЧУКОМ.

— Богдане Михайловичу, підсумуйте незалежне оцінювання 2010 року?

— Воно пройшло доброякісно, успішно та дало дорогу в життя всім, хто хотів скористатися цими воротами. Воно було жорстке до тих, хто думав фальшивити, та абсолютно справедливе й адекватне до тих, хто вирішив вибудувати свою долю на правилах, які пропонує ЗНО — чесність і прозорість.


— Як виглядають результати прикарпатців на тлі України?


— Якщо брати середньостатистичні показники Івано-Франківської області з огляду на той потенціал, який мають, скажімо, інші більші області, передусім у матеріальній базі, то наша область дуже гідно виглядає на тлі України за результатом. Ми завжди є в середині турнірної таблиці, а з певних предметів — значно вище.


— В інтерв’ю «Високому Замку» міністр освіти і науки України Дмитро Табачник заявив, що в ідеалі вступ до ВНЗ має проходити за триєдиним принципом: ЗНО, накопичувальний результат за середню освіту та випробування, яке встановлює ВНЗ. Що ви думаєте з цього приводу?


— Переконаний, що з ідеалами ніколи не треба сперечатися, але це з ідеалами. Якщо врахувати, що ми останні на чемпіонаті світу з футболу, бо туди не попадаємо, і перші на «чемпіонаті» з корупції, то використовуймо поки що схеми, хай не ідеальні, зате справедливі.


— Які нововведення чекають на абітурієнтів цього року?


— Суттєвих нововведень немає. Зміниться порядок реєстрації, ми його згодом оприлюднимо. Реєстрація стане суто індивідуальною справою, ніяких посередників — як були того року реєстратори — не буде. Це перша дуже суттєва зміна.


До предметів тестування додається ще один — російська мова. Його будуть вибирати ті, хто хоче стати вчителями російської словесності. Українська мова і література далі залишається обов’язковим предметом. історія України і математика перестали бути обов’язковими предметами при складанні тестування.


— Чим зумовлені ці зміни?


— Думаю, що ці зміни зумовлені більше політичною кон’юнктурою, аніж реальною доцільністю. Наявність російської мови ні на що суттєво не вплине. Відсутність математики та історії України серед обов’язкових предметів — це вже інша річ. Як на мене, у нас і так є величезна проблема з фізико-математичною освітою, а коли математика не буде обов’язковим предметом на старті у життя, то матимемо ще більші проблеми в цій галузі. Справжня незаполітизована історія виховує громадянина, тому це також якоюсь мірою вдарить по громадянському вихованню. Історія — це біографія твого роду, прикро тим, у кого відбирають пам‘ять.


— Щодо пробного тестування, то як воно проходитиме в новому сезоні?


— Практика показує, що участь у пробному тестуванні дуже позитивно впливає на остаточні результати абітурієнтів. Середньостатистичний показник якісної участі значно вищий у тих регіонах, де вища участь у пробному ЗНО. Це зрозуміло, абітурієнт на пробному тестуванні вчиться працювати з бланком — він такий же, як на основному тестуванні, проходить психологічну адаптацію. Більше того, серед абітурієнтів, чиї результати було анульовано через неправильно заповнені бланки, не було жодного такого, хто брав участь у пробному тестуванні. Ця процедура — зайве навантаження на регіональний центр, але ми розуміємо, що без неї абітурієнтам буде складніше скласти основне тестування. Цього року пробне тестування пройде 2 і 9 квітня 2011 року, реєстрація розпочнеться 10 листопада, а закінчиться 10 грудня цього року. Вона проходитиме на сайті Івано-Франківського регіонального центру оцінювання якості освіти — www.test.if.ua. Його вартість лише на гривню вища, аніж торік і становить 63 гривні. Якщо врахувати інфляцію, то можна вважати, що вартість пробного тестування не зросла.

Повернутись